Sevk ve Hasta Kabul Koşulları

Bizlere sevk ettiğiniz hastalar yalnız ağız hastalıkları ve anestezi öncesi olası sağlık sorunlarına yönelik muayene ve işlemlerden geçerler. Anestezi öncesinde yapılan muayene randevularında veya sevk eden hekimle yapılan telefon görüşmesinde belirlenen preanestezik işlemler sevk eden hastane / klinik tarafından gerçekleştirilir. Sevk harici gelen hastalarımız sürekli hekimlerine veya ikametlerine yakın ve tercih ettikleri bir başka kliniğe yönlendirilerek anestezi öncesi tetkiklerin tamamlanması sağlanır. Bünyemizde bu nedenle laboratuar vb ekipman bulunmamaktadır.

Merkezimizde genel hayvan sağlığına yönelik bir ilaç satışı veya aşı uygulaması yapılmamaktadır. Hastalarımızın postoperatif tedavileri için ihtiyaç duyacakları ilaçlar, tedavi süreçleri sevk eden hekimleri veya hasta yakınlarının tercih edecekleri kliniklerde uygulanır.

Hastanızı bize sevk ederek gösterdiğiniz güven ve özveri için teşekkür ederiz.

SEVK FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sevk Sistemi Nasıl İşler

Sevk sistemi ülkemiz veteriner hekimliğinde yeni yeni kabul görmekle birlikte yurtdışında yıllardır yaygın olarak uygulanmakta ve meyvelerini sunmaktadır.

Hastanın deneme yanılma ile yapılacak tedavilerden kaçınması, komplike vakalarda veteriner hekimin yük ve sorumluluğunun hafiflemesi, hasta yakınının gereksiz mali sarfiyattan korunması gibi avantajları 5 yıl boyunca tecrübe edilmiştir. Hastalarını sevk ettikleri için hasta yakınlarından teşekkür ve övgüyü kazanan meslektaşlarımızla konu hakkında konuşmanızı ve tecrübelerini değerlendirmenizi öneririz.

Sıklıkla yaşadığımız; hastamızın geçmişindeki hatalı tedavilerin düzeltilmesi gibi operasyonların önüne geçilmesi, eksik veya hatalı tedavilerin engellenebilmesi, bu nedenle oluşacak ek anestezi episodlarından hastamızın korunması gibi daha pek çok avantajı bulunmaktadır.

Sevkle gelen hastalar yalnız sevk edilen işlem için tedavi edilirler, ek teşhislerin oluşması veya şüphe edilen kitlelerin tespiti gibi durumlarda sevk eden hekimle irtibat kurulur ve dilerlerse hastalarımızın tedavileri sonlanana kadar destek verilir.

Hastalarımızın anestezi öncesinde merkezimizce zorunlu kılınan tetkiklerin (kan tahlilleri, radyografi BT / MRI veya USG gibi görüntülemeler) yapılması sevk eden klinikten istenir eğer sonuçlarda anesteziye mani bir durum yoksa hasta yakını veya sevk eden hekimle operasyon günü ve saati için sözleşilir.

Aynı şekilde operasyon sonrası ilaçlar, enjeksiyonlar veya gerek görülüyorsa hospitalizasyon gibi işlemler sevk eden klinik ve hekimler tarafından yapılmaktadır.

Bu nedenlerle merkezimizde laboratuar cihazları ve yatar hasta ünitelerine yer verilmemiştir.

Merkezimizde mama, pet malzemesi, ikaç, aşı veya antiparaziter ürünler bulunmamakta ve uygulanmamaktadır. Hastalarınızın merkezimizde sadece ağız sağlıklarına odaklanarak genel sağlıklarını birlikte korumamıza yardımcı olun.

Denemeyin, Sevk Edin

Sevk ve güveniniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.